حاکمیت شرکتی، تصمیمات مدیریت مالی و عملکرد مالی شرکت

مقاله بیس حسابداری و مالی برای سال ۲۰۱۴ از سایت Elsevier برای انتخاب موضوع پایان نامه و مقاله

عنوان کامل مقاله:
حاکمیت شرکتی، تصمیمات مدیریت مالی و عملکرد مالی شرکت: مطالعه در شرکتهای صنعت دریایی
چکیده مقاله:
این پژوهش به بررسی ارتباط بین حاکمیت شرکتی و ۱) تصمیمات مدیریت مالی همانند مدیریت سود و سرمایه گذاری های نامطلوب و ۲ ) عملکرد مالی شرکتهای دریایی می پردازد. مطالعه حاضر بیان می کند که مکانیسم های مهم حاکمیت شرکتی نظیر مالکیت داخلی، اندازه هیات مدیره، تشکیل کمیته حاکمیت شرکتی، اعضای هیات مدیره فعال در هیات مدیره شرکتهای دیگر و دوگانگی اعضای هیات مدیره د رارتباط با تصمیات مدیریت مالی و عملکرد شرکت می باشد. ارتباط موجود نشان می دهد که می تواند باعث کاهش مشکلات ناشی از هزینه های نمایندگی کاهش دهد و بهبود تصمیمات مدیریتی و عملکرد شرکتهای دریایی می شود.

عنوان کامل مقاله:
حاکمیت شرکتی، تصمیمات مدیریت مالی و عملکرد مالی شرکت: مطالعه در شرکتهای صنعت دریایی
چکیده مقاله:
این پژوهش به بررسی ارتباط بین حاکمیت شرکتی و ۱) تصمیمات مدیریت مالی همانند مدیریت سود و سرمایه گذاری های نامطلوب و ۲ ) عملکرد مالی شرکتهای دریایی می پردازد. مطالعه حاضر بیان می کند که مکانیسم های مهم حاکمیت شرکتی نظیر مالکیت داخلی، اندازه هیات مدیره، تشکیل کمیتع حاکمیت شرکتی، اعضای هیات مدیره فعال در هیات مدیره شرکتهای دیگر و دوگانگی اعضای هیات مدیره د رارتباط با تصمیات مدیریت مالی و عملکرد شرکت می باشد. ارتباط موجود نشان می دهد که می تواند باعث کاهش مشکلات ناشی از هزینه های نمایندگی کاهش دهد و بهبود تصمیمات مدیریتی و عملکرد شرکتهای دریایی می شود.
ارائه داده ها و اطلاعات مالی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
تجزیه و تحلیل داده های آماری برای دانشجویان حسابداری و مدیریت مالی
ارائه تحلیل های پیشرفته و دقیق از اطلاعات شرکتهای خصوصی و دولتی برای استفاده مدیران مالی و مدیران فروش و مدیر عاملان
با استفاده از نرم افزار های SPSS، EVIEWS، …


برای مشاهده بانک پایان نامه حسابداری و مقاله انگلیسی حسابداری و مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه فارسیومقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی و مقاله انگلیسی حسابداری علمی ترویجی و مشاهده مقالات و پایان نامه های دسته بندی شده براساس موضوعات حسابداری می توانید به سایت پایان نامه و مقاله حسابداری مراجعه نمایید همچنین امکان ثبت سفارش پیش پروپزال، ترجمه مقاله ، پایان نامه ، مبانی نظری ، جمع آوری داده های شرکتهای بورسی و … در انتهای هر مقاله فراهم شده است. در قسمت پنل کاربری می توانید مقالات دانلود شده و سفارشات ثبت شده را پیگیری نمایید/ف به منظور استفاده هر چه بهتر اط مطالب سایت حتما راهنمای سایت را مطالعه نمایید.


 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *